ploty

Efektivní oplocení pro zvířata

Pokud jste vyzkoušeli různé formy zrak, zvuk, chuť a dotykovým repelenty pro jeleny, přesto mají krmit na vaší volbě zahradní rostliny, možná je na čase uvažovat o plot. Jen proto, že máte plot neznamená, že to bude účinné při udržování ven jelena. Existuje několik skutečností, které musíte mít na paměti při instalaci takového plotu.

Výšku nebo na šířku, je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem jelenů ploty, a to zejména v případě vysokého tlaku jelenů. Běloocasý může skočit téměř osm stop vysoká, takže efektivní nastojato ploty proti nim by měla být tato vysoká. Jelen může být schopen skákat do výšky, ale ne obojí vysoké a na vzdálenost. Takže plot nemusí být tak vysoká, možná šest stop, ale šikmo směrem ven. Jelen se bude snažit chodit pod plotem a setkalo s odporem. Taková šikmá plot by měl být pod úhlem 45 stupňů, a může sestávat z oplocení s několika pramenů dalším drátem na vrcholu pro větší výšku.

Variantou může být použit pro konverzi kratší vzpřímené plot. Pouhé přidat další výšky na příspěvky, a řetězec více oplocení nebo dodatečné prvky drátu mezi nimi. V případě, že plot je asi pět stop vysoko, můžete také přidat dodatky k sloupky rovnoběžně se zemí a na vnější straně plotu. Přidejte prvky drátu mezi nimi k dosažení stejného účinku jako šikmou plot.

Pokud máte standardní plot asi čtyři nebo pět stop stop vysoký, můžete přidat podobný a další jeden o čtyřech nohách pryč. I když není vysoká, přičemž tato šířka jeleny obvykle zvyklý chtěli vyzkoušet a vymazat tak a možná chytí mezi nebo na nich.

Sejde z očí, sejde z mysli, se vztahuje na jelena s pevnými dřevěné ploty, nebo ty s překrývajícími se lamely nemohou vidět skrz. Takové soukromí ploty jsou velmi účinné, protože jelen nemůže říct, co je na druhé straně. I když se cítí, co je na druhé straně, a to je atraktivní pro ně, nemohou být jisti, že nebezpečí, není zde také skrývá.

Jeden méně nákladná variací na vysoké plotu je používat obchodní Těžké jelení započtení v případě, že tlak jelen je nízká až střední. Tyto produkty jsou velmi populární pro domácí zahrady, protože jsou lépe pracuje, než drátěného pletiva, jsou méně nákladné, a směs do krajiny. Dalším nenákladné řešení je navléci jednotlivé pramínky monofilní vlákna (například rybolov na otevřeném moři provázku) mezi sloupky, asi šest palců od sebe. Pokud jelen tlak je opravdu nízká, můžete dokonce dostat s jediným vláknem o obě nohy nad zemí. Jelen narazit do toho, jsou překvapeni, na něco, co neměli ani nevidí, takže se může uprchnout.

Mějte na mysli jelena nemůže vidět dobře (špatná vnímání hloubky), tolik advokáta visící stuhy na spodních pramenů nebo síťoviny, takže jeleni je mohou vidět a ne jen zkusit spustit přes. Někteří doporučují, že uvedení těchto stuha stuhy na vrcholu, protože to říká jelena výšku plotu. Některé z nich dokonce navrhl přidat stuhy na rozšíření nad plotem, aby jelen myslím, že je ještě vyšší, a to ještě těžší pro skok. Někteří obhajují použití bílých stuhy napodobovat bílý ocas signál, že jelen použití varovat před nebezpečím.

Existuje mnoho variací elektrických ohradníků. Můžete začít s jediným řetězcem, asi 30 palců nad zem. Někteří dělají to více viditelné jelenu pomocí jasného nahlášení pásky, nebo vodivé polytape. To také pomáhá lidem vyhnout se těmto ploty omylem. Aby to jediný pramen ještě účinnější a atraktivnější pro jelena tím rozmazání arašídové máslo na hliníkovou fólií. Jeden chuť zvyklý zabít jelena, ale bude to jistě odradí je od návratu. Studie ukázaly, však, že použití pachových repelentů v kombinaci s elektrickým vodičem může být účinnější než použití návnady s arašídovým máslem.

Jednotlivé prameny elektrických drátů může fungovat, pokud mají málo obyvatel, ale pokud tlačit více jelen budete muset přidat více pramenů. Můžete přidat tyto v různých konfiguracích jako u pletiva a pramenných ploty, s elektrickými vodiči asi třicet centimetrů od sebe podél poštovních podpěr. S trochou elektrický plot, použijte je pouze tehdy, když děti zvyklý mít šanci zranil. Některé obytné prostory mohou dokonce zakázat, tak se podívejte místní vyhlášky první.